Jak często powinieneś wymieniać zwykłe przedmioty gospodarstwa domowego

Kiedy ostatnio zmieniłaś swoją gąbkę do naczyń na nową? A może kiedy ostatnio kupiłeś nowe poduszki? A czy w ogóle pamiętasz, kiedy został wymieniony filtr wody? Prawda jest taka, że w Twoim domu jest prawdopodobnie sporo rzeczy, które wymagają wymiany, o których mogłeś zapomnieć (lub nawet nie wiedzieć!). A z drugiej strony, może być nawet kilka rzeczy, które wymieniasz zbyt często, a które, przy odpowiedniej pielęgnacji, mogłyby Ci posłużyć znacznie dłużej.

Oto więc przewodnik po pokojach, dzięki któremu upewnisz się, że produkty gospodarstwa domowego, od gąbki do naczyń po klimatyzator, są wymieniane w odpowiednim czasie. Później sobie podziękujesz!

Kiedy należy wymienić czujniki dymu?

Jeśli mieszkasz w swoim domu od ponad dekady i jeszcze nie wymieniłeś czujnika dymu, nadszedł czas. Według przepisów Straży pożarnej, czujnik dymu powinien być całkowicie wymieniony po 10 latach. Nawet jeśli wydaje się, że działają dobrze – nie warto ryzykować bezpieczeństwa. Powinieneś również testować je, naciskając przycisk raz w miesiącu. Myśląc o czujnikach dymu, upewnij się, że wymieniasz baterie co sześć miesięcy, również. Chociaż jest prawdopodobne, że baterie będą działać dłużej niż sześć miesięcy – jeśli nie chcesz marnować czasu pracy baterii, zawsze możesz użyć tych baterii do innych przedmiotów gospodarstwa domowego. Ponownie, to po prostu nie jest warte ryzyka. Aby upewnić się, że nie zapomnisz, zaleca się wymianę baterii podczas zmiany zegarów na czas letni.

Klimatyzatory

Klimatyzatory mogą faktycznie stracić dość długi czas, tak długo, jak odpowiednio o nie zadbasz (oznacza to właściwe czyszczenie przed odłożeniem, zmianę filtrów itp.) Według Plumbline Services, powinny one trwać około 10 lat, może nawet do 15 i będziesz wiedział, że twój AC jest w potrzebie wymiany, jeśli często się psuje lub jeśli wilgotność w twoim domu waha się, gdy jest włączony. Jeśli przeprowadzisz się do znacznie większej przestrzeni, być może będziesz musiał również wymienić go, aby upewnić się, że jest wystarczająco mocny, aby schłodzić pokój.

W Kuchni

Gąbki do naczyń

Istnieje pewna debata na temat tego, jak często powinieneś zmieniać swoje gąbki do naczyń. Niektórzy mówią, że raz w tygodniu, inni, że raz w miesiącu. Odpowiedź brzmi: to zależy od tego, jak często jej używasz i czy ją czyścisz i dezynfekujesz (co możesz łatwo zrobić w mikrofalówce!). Dobra zasada to co dwa do czterech tygodni,

Filtry do wody

Jeśli używasz filtra do wody w dzbanku, jak Brita, to marka zaleca, aby wymieniać filtr co dwa miesiące. Spróbuj oznaczyć swój dzbanek z wodą datą ostatniej wymiany filtra, aby o tym nie zapomnieć – albo kup dzbanek z monitorem, który powiadomi Cię, kiedy nadejdzie czas.

Mikrofalówki

Twoja mikrofalówka powinna trwać około dekady, według Hunkera, ale czas nie jest jedynym czynnikiem w tym zakresie. Ważne jest, aby upewnić się, że Twoja mikrofalówka działa prawidłowo bez względu na to, ile ma lat, więc upewnij się, że nasłuchujesz wszelkich dziwnych odgłosów podczas pracy i dokładnie sprawdzasz uszczelkę drzwi pod kątem uszkodzeń. Zwróć również uwagę na to, jak długo trwa podgrzewanie jedzenia – jeśli zaczyna zwalniać poza zalecany czas, być może nadszedł czas na nowąJa.

Co należy zmieniać często w łazience

Jak często wymieniać ręczniki?

Używasz ręczników codziennie – i do mycia siebie! – i często je pierzesz, więc nie powinno być zaskoczeniem, że po około dwóch latach twoje ręczniki będą potrzebowały wymiany. Zamiast je wyrzucać, założycielka firmy Parachute, Ariel Kelly, powiedziała TODAY, że dobrym pomysłem jest wykorzystanie starych ręczników jako szmatek do czyszczenia lub wypranie ich i oddanie do lokalnego schroniska dla zwierząt.

Jak często zmieniać maty prysznicowe?

Powinieneś myć swoją wykładzinę prysznicową co miesiąc, lub przynajmniej co dwa do trzech miesięcy. Jeśli jednak nie myjesz jej wystarczająco często, dobrym pomysłem jest wymiana jej po roku, zwłaszcza jeśli widzisz jakiekolwiek oznaki pleśni lub grzyba – jeśli byłeś dokładny w czyszczeniu i nadal wygląda dobrze jak nowa, możesz kontynuować.

Maty kąpielowe

Podobnie jak ręczniki, powinieneś wymieniać maty kąpielowe co kilka lat. I szczerze mówiąc, ponieważ chodzisz po nich codziennie, prawdopodobnie będą się jeszcze bardziej zużywać niż ręczniki w tym czasie. W międzyczasie, Real Simple mówi, że należy myć maty co tydzień (można uciec z mniejszą ilością, jeśli, powiedzmy, mieszkasz sam, a cała rodzina dzieli jedną łazienkę), podobnie jak ręczniki, i powiesić je do wyschnięcia po użyciu (potrzebują wentylacji!).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.